ДНЗ (ясла-садок) № 4 "Пролісок" Хустської міської ради Закарпатської області

Попередження насильства в  родині.

Що робити у разі домашнього насильства?

Одразу викликати поліцію - 102
Звернутися за безкоштовною правовою допомогою: 0800-213-103 (Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги – цілодобово та безкоштовно у межах України).

Де і як отримати допомогу?

Цілодобово безкоштовно національна “гаряча лінія”

116-123
Особам, що стали жертвами домашнього насильства, надається безкоштовна юридична допомога (захист, представництво у суді, складання документів).

Насильство в сім’ї. Поради психолога батькам.

Найчастіше тільки фізичне насильство ми вважаємо насильством.

Нам складно припустити, як часто ми самі демонструємо насильство або стаємо жертвами.

Виявляється, насильство – це ще й:

·        Погроза нанесення собі або іншому тілесних ушкоджень;

·        Невиразні погрози, як-от: «ти в мене дограєшся!»;

·        Погрози піти, забрати дітей, не давати грошей, подати на розлучення, розповісти про щось;

·        Заподіяння шкоди домашнім тваринам ( щоб помститися партнеру);

·        Ламання та знищення особистих речей;

·        Використання брутальних слів, лайка;

·        Принижування, ображання, постійне підкреслювання недоліків;

·        Контролювання, обмеження в спілкуванні, стеження;

·        Заборона лягати спати, або насильне позбавлення сну;

·        Звинувачування у всіх проблемах;

·        Критикування думок, почуттів, дій;

·        Поводження із ним/нею як із прислугою;

·        Ігнорування.

Насильством щодо дітей слід вважати:

·        Нехтування дитиною;

·        Нехтування обов’язків стосовно дитини;

·        Відсутність в сім’ї доброзичливої атмосфери;

·        Недостатнє забезпечення дитини наглядом та опікою;

·        Втягування дитини в з’ясування стосунків між батьками та використання її з метою шантажу;

·        Недостатнє задоволення дитини в їжі, одязі, освіті, медичній допомозі, за умови, що батьки матеріально спроможні зробити це;

·        Використання алкоголю до втрати самоконтролю над дітьми;

·        Нездатність забезпечити дитині необхідну підтримку, увагу, прихильність.

Не складно помітити, що все це не рідкість у наших сім’ях. Ми не розглядаємо це як щось особливе. Так поводилися наші батьки, батьки їхніх батьків. Така поведінка стала для нас звичною. І часто ми просто не замислюємось над тим, як це може вплинути на нас самих і наших дітей.

Коли виникає конфлікт, дорослі часто так захоплюються ним, що думають тільки про те, як відстояти свою позицію. Їм однаково, що відбувається в навколишньому світі. Діти, безумовно, не можуть бути сторонніми спостерігачами.

Чи знаєте ви, що:

·        Діти бачать, чують та пам’ятають більше ніж думають дорослі. Нам здається, що дитина в цю хвилину не бере участі в конфлікті (захоплена грою, дивиться телевізор, перебуває в іншій кімнаті). Але насправді діти завжди знають коли батьки сваряться.

·        Діти різного віку по-різному реагують, але на всіх дітей, навіть на немовлят, впливає домашнє насильство.

Будь-яке домашнє насильство, не залежно від того спрямоване воно безпосередньо на дитину чи іншого члена сім’ї, травмує дитину!

ДНЗ (ясел-садка)№4 "Пролісок"активно долучився до акції щодо запобігання та протидії домашньому насильству. В рамках акції були проведені наступні заходи:

1.Поповнення «Кутка» психологічної служби про інформацією домашнє насилля.

2.Анкетування батьків про стиль виховання в їхніх сім’ях.

3.Лекція для батьків: « Домашньому насиллю СТОП». Як виховувати дитину без насилля над нею.

4.Круглий стіл з пед. працівниками закладу : « Як розпізнати дитину що страждає від домашнього насилля».

5. Рекомендації вихователів: «Як реагувати і що робити коли у дитини є ознаки домашнього насилля».

21 квітня 2018 року практичним психологом ДНЗ Шеверя Ю.Ю. було проведено тренінгове заняття на тему: " Спілкування та управління конфліктами".

У рамках тренінгового заняття вихователі мали змогу попрацювати у малих групах і самостійно. Їм було запропоновано методику для самопізнання та надано практичні рекомендації щодо поведінки у конфліктних ситуаціях.